Scroll Top

Solis Academy - szkolenia be sustainable

Solis Academy to szkolenia szyte na miarę

Solis aCademy – Twój partner w szkoleniach

    W Solis ACademy szanujemy Twój czas dlatego dostosowujemy nasz program szkoleniowy dokładnie do Twoich potrzeb.

Zrównoważony rozwój to nasza pasja

    Zagadnienia związane ze zrównoważonym rozwojem są od wielu lat przedmiotem naszej działalności, ale także prywatnych zainteresowań. To nasz zawód oraz pasja.
Jesteśmy asesorami BREEAMu, audytorami certyfikacji Zielony Dom, liczymy ślad węglowy, optymalizujemy energetycznie budynki, uzyskujemy białe certyfikaty, od lat w naszych przedsiębiorstwach kierowaliśmy się zasadami CSR’u, a obecnie w obszarze naszych zainteresowań znajduje się ESG i kwestia związana z raportowaniem niefinansowym. Cieszy nas ten kierunek rozwoju biznesu.
Nasz zespół nieustannie rozwija swoje kompetencje i poznaje nowe obszary. Zrównoważony rozwój jest zagadnieniem bardzo obszernym, potrzeba dużo czasu i wiedzy czerpanej z różnych źródeł i branż aby móc czuć się w tej tematyce pewnie.

   Zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy mogą sobie na to pozwolić przy ogromnej ilości codziennych obowiązków. Dlatego też oferujemy nasze doświadczenie i wiedzę dla wspomożenia rozwoju Twojego zespołu. Lata naszych doświadczeń podane w skondensowanej i przystępnej formie.
   Podczas naszych szkoleń niezwykle istotne jest dla nas, aby ich uczestnicy nie tylko zrozumieli zagadnienia, które są przez nas prezentowane, ale przede wszystkim uświadomili sobie jak głęboki sens ma wprowadzenie ich do funkcjonowania przedsiębiorstwa. 

It cannot be right to manufacture billions of objects that are used for a matter of minutes, and then are with us for centuries.
[Roz Savage]

Solis ACademy – Zrównoważone szkolenia ze zrównoważonego rozwoju
    Wiemy jak cenny jest czas Twój oraz Twojego zespołu dlatego prowadzimy szkolenia, w których przekazujemy maksimum informacji w możliwie zwięzłej, przystępnej i krótkiej formie. Dodatkowo dostosowujemy je do poziomu wiedzy uczestników.

    Doskonale zdajemy sobie sprawę z faktu, że często mniej znaczy więcej.
W czasie naszej drogi zawodowej spędziliśmy tysiące godzin na branżowych konferencjach oraz szkoleniach i często wychodziliśmy z nich zdegustowani, bo z dwugodzinnej wypowiedzi prelegenta można było tak naprawdę wycisnąć około 25 minut ciekawej i wartościowej treści – resztę stanowiły rozmaite ozdobniki i wypełniacze czasu.
Nie chcieliśmy aby naszymi szkoleniami i prelekcjami rządziła  podobna zasada dlatego też komponując nasze szkolenia zadbaliśmy o każdy, najmniejszy szczegół.

    Zależy nam na tym, aby uczestnicy naszych szkoleń wychodzili z nich zadowoleni, wyposażeni w ogrom nowej wiedzy i umiejętności oraz z poczuciem wartościowo spędzonego czasu.

Firmy, które rosną dzięki rozwojowi i ulepszeniom, nie zginą. Ale kiedy firma przestaje być twórcza, kiedy uważa, że osiągnęła doskonałość i teraz musi tylko produkować – już po niej. 
[Henry Ford]

Zapraszamy do współpracy

Solis Academy - zrównoważone szkolenia

Podczas szkoleń dotyczących certyfikacji wielokryterialnej BREEAM dowiesz się dlaczego tak istotna w obecnych czasach jest certyfikacja budynków zarówno istniejących jak i nowo budowanych. Nasi specjaliści opowiedzą ci o zasadach zrównoważonego budownictwa, cyklu życia budynku, zasadach oceniania. Uczestnicy szkolenia po jego zakończeniu są gotowi do wartościowej współpracy z asesorami BREEAMu, potrafią jasno precyzować zasady jakie powinien spełniać projekt inwestycji, wiedzą na co należy zwrócić szczególną uwagę podczas procesu budowy, a także na co powinno zwracać się w uwagę podczas użytkowania budynku.  Przede wszystkim jednak zrozumieją dlaczego certyfikacja obiektów w obecnych czasach powinna stać się standardem. 

Nasze szkolenia z zakresu dobrych praktyk to idealne rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy chcą zoptymalizowac zuzycie energii oraz ciepła w swoim przedsiębiorstwie. Podczas szkolenia uwrażliwiamy zespół na marnowanie zasobów energetycznych, podpowiadamy jak optymalizować ich użycie jednocześnie oszczędzając oraz dbając o środowisko. 

Słyszałeś już wiele razy to pojęcie? Twoi kontrahenci zaczynają zadawać dziwne pytania oraz prosić o coraz bardziej szczegółowe dane związane z funkcjonowaniem Twojego przedsiębiorstwa? A może niedługo to Ciebie będzie dotyczył obowiązek raportowania? Jeśli, na którekolwiek pytanie Twoja odpowiedź jest twierdząca to szkolenie jest dla Ciebie. Nasi specjaliści opowiedzą ci o obszarach raportowania ESG, wytłumaczą kto w przedsiębiorstwie powinien zaangażować się w zbieranie danych.
Możemy również przeprowadzić Cię przez przygotowanie pierwszego raportu współpracując nad ustaleniem idealnej dla ciebie strategii oraz wyznaczeniem celów.

Szkolenie be sustainable to szkolenie ukierunkowane na ogólny rozwój świadomości ekologicznej, zrównoważonego rozwoju, świadomego korzystania z zasobów takich jak woda, energia i surowce. Podczas szkolenia podejmujemy tematykę kryzysu klimatycznego oraz energetycznego, uwrażliwiamy słuchacza na to jak istotne jest podjęcie szybkich działań zmierzających do maksymalnego ograniczenia śladu węglowego, dekarbonizacji, zmniejszenia konsumpcjonizmu produktów nietrwałych, a postawienie na produkty, które powstają bez szkody dla naszego środowiska i są użytkowane długi okres czasu. Czas zmienić nasze myślenie nim będzie za późno. Praca u podstaw i zmiana sposobu myślenia to klucz do sukcesu. Zadbaj o to w Twoim zespole. 

Potrzebujesz indywidualnie dobranego szkolenia? Skontaktuj się z nami.

Masz pytania? Chcesz dowiedzieć się więcej - napisz do nas. W Solis jesteśmy  aby rozwiązać Twoje problemy. 

Privacy Preferences
Kiedy odwiedzasz naszą stronę, może ona przechowywać przez Twoją przeglądarkę informacje z określonych usług, zazwyczaj w postaci plików cookies. Należy pamiętać, że zablokowanie niektórych rodzajów plików cookie może mieć wpływ na korzystanie z naszej witryny i oferowanych przez nas usług.