Scroll Top

Solis Energy - obniżymy Twoje rachunki

Już ruszył program wsparcia redukcji kosztów energii i ciepła!

Ekonomiści ostrzegają – to będzie trudna zima

Ostatnie lata to coraz większe wyzwanie dla spięcia budżetu – zarówno tego domowego jak i firmowego. Coraz popularniejsze robi się hasło: “dobrze już było” i to w odniesieniu do każdej dziedziny życia.

Mierzymy się z kryzysem paliw kopalnych, kryzysem klimatycznym, wojną w Ukrainie, szalejąca inflacją oraz wzrostem cen dosłownie  wszystkiego. Eksperci prognozują, że z jeszcze większymi trudnościami przyjdzie nam się zmierzyć jesienią oraz zimą.

Czeka nas dramatyczne spowolnienie gospodarki, wzrost bezrobocia i jeszcze wyższe ceny. Koszty utrzymania nieenergooszczędnych nieruchomości przerosną możliwości finansowe ich właścicieli. Wiosną pojawi się wysyp ofert sprzedaży zbyt drogich w utrzymaniu domów.

W solis mamy rozwiązania na kryzys

Nie czekaj na zwrot akcji. Nie wybieraj się do lasu po chrust i nie zaciskaj zębów.

Mamy rozwiązania, które poprawią sytuację finansową przedsiębiorstwa, zmniejszą koszty utrzymania budynków, pomogą uniezależnić się od tradycyjnych źródeł energii. Wdrażając nasze rozwiązania Optymalnie zmodernizujesz budynek i otrzymasz wsparcie przy uzyskaniu dotacji.

W Solis Analitics zajmujemy się optymalizacją kosztów za nośniki ciepła i energii elektrycznej. Wykonujemy prognozy, które pokazują ile można zaoszczędzić, jakie można otrzymać dofinansowanie i na jaki kredyt można liczyć.

Nie ma co czekać aż kryzys stanie się nieznośny – zapoznaj się z naszym programem wparcia redukcji kosztów eksploatacyjnych. Poznaj potencjał nieruchomości i wdrażaj rozwiązania, które pozwolą poprawić sytuację.

Nasz zespół niezależnych ekspertów wskaże najbardziej wydajne i ekonomicznie uzasadnione rozwiązanie.

Nie jesteśmy powiązani z żadną firmą z branży OZE (Odnawialnych Źródeł Energii), ani z żadnym producentem rozwiązań izolacyjnych. Nie mamy również powiązań z operatorami energetycznymi.

Nasze opracowania są w pełni obiektywne – dla nas liczy się redukcja kosztów, optymalizacja rozwiązań i ekologia. Jesteśmy zespołem, który stworzył innowacyjny program redukcji kosztów energii i ciepła. Solis znaczy słońce.

Solis to wsparcie na każdym etapie –  również administracyjnym

Przygotowujemy wszelkie niezbędne dokumenty do banków i przeprowadzimy Cię przez skomplikowany i żmudny proces uzyskania kredytu i dotacji.

Nasza oferta sięga jeszcze dalej – jeśli potrzebujesz pomocy w postępowaniu przetargowym zespół ekspertów z Solis Constuction pomoże w organizacji przetargu oraz wyborze najkorzystniejszej oferty. Najkorzystniejszej – nie znaczy najtańszej. W Solis znamy bardzo dobrze proces budowlany. Nasz zespół zrealizował wiele inwestycji i uzyskał wiele pozwoleń na budowę. Wiemy jak wiele niebezpieczeństw czeka na Inwestora. Nasze lata doświadczeń to Twoja tarcza ochronna.

Solis to również dbałość o design

W ramach naszej kompleksowej usługi oferujemy wykonanie projektu estetyzacji budynku. Energomodernizacja, często wiąże się z naprawami elewacji, dociepleniem budynku, wymianą okien lub montażem paneli fotowoltaicznych. Taka ingerencja zmienia wygląd budynku. Nasi architekci zadbają aby obiekt po energomodernizacji, uzyskał atrakcyjny wygląd i podniósł swoją wartość w kontekście estetycznym. W imieniu Inwestora, w zależności od specyfiki I zakresu przyjętych prac dokonamy odpowiednich zgłoszeń lub uzyskamy pozwolenie na budowę. Pimp up your building.

 

Poznaj oferowane pakiety usług w ramach programu Solis Reduction

Poznaj dokładnie produkty Solis zawarte w pakietach

PAKIETY basic

Pakiet Basic

Każdy obiekt daje inne możliwości optymalizacji energetycznej i termomodernizacji.

Aby prawidłowo dobrać rozwiązania dla konkretnego obiektu, należy poddać go wnikliwej analizie.

Analizowane są źródła energii, stan docieplenia, jakość stolarki okiennej i drzwiowej, używane źródła światła, stan konstrukcji dachu i wiele innych parametrów.

Dopiero na tej podstawie można zbudować poprawny i dedykowany konkretnemu obiektowi program modernizacji.

Jako firma ekspercka nie promujemy żadnych konkretnych rozwiązań i nie jesteśmy powiązani z dostawcami żadnych urządzeń.

Nasze opracowania cechuje niezależny i obiektywny charakter.

Dlatego właśnie nasze doradztwo jest cenne.

Prawidłowy dobór rozwiązań jest kluczowy dla uzyskania odpowiednich i oczekiwanych efektów.

W niektórych przypadkach zastosowanie nawet rozwiązań niskonakładowych i podstawowych pozwala na znaczne ograniczenie kosztów eksploatacji.

W innych przypadkach możliwość zastosowania pewnych rozwiązań musi być poprzedzona odpowiednią analizą. Ocena nośności dachu przy decyzji o montażu paneli fotowoltaicznych, pozwala uniknąć poważnych awarii budynku. Kryterium doboru pomp ciepła, czy decyzja o zasadności inwestycji w nowe okna to wynik odpowiednich obliczeń i wiedzy o skutkach takich działań.

Zebranie tej wiedzy i wskazanie optymalnego rozwiązania to jeden z ważnych etapów inwestycji, pozwalający najefektywniej zainwestować środki, nie inwestować w rozwiązania wątpliwe i oszczędzić pieniądze.

Podstawowym celem pakietu BASIC jest uzyskanie prognozy uzyskanych w przyszłości oszczędności na podstawie
analizy obiektu, odpowiednich obliczeń i prawidłowego doboru rozwiązań.

Prognoza jest podstawą do racjonalnego podjęcia decyzji w jakim kierunku powinien pójść inwestor, właściciel bądź zarządca obiektu, aby uzyskać odpowiednie oczekiwane efekty w postaci oszczędności. Prognoza wskaże też szacowany czas zwrotu z nakładów w przypadku zastosowania wskazanych modernizacji.

Jeśli wskazane w prognozie parametry będą skłaniały do podjęcia inwestycji to kolejnym krokiem powinno być wykonanie szczegółowych obliczeń, uzyskanie finansowania i inne czynności będące przedmiotem kolejnych pakietów.

PAKIETY medium

Pakiet Medium

Wybierając pakiet Medium otrzymujesz całą zawartość pakietu Basic. 

Audyt energetyczny wykonuje się, aby określić energooszczędność budynku oraz przedstawić zakres, parametry techniczne i ekonomiczne prac związanych z jego energomodernizacją.

Audyt jest opracowaniem analitycznym wykonywanym według narzuconego przepisami schematu i jest znacznie bardziej precyzyjny niż „Prognoza”. Audyt wskazuje dokładnie wyliczone wartości nakładów na modernizację, oszczędności i czas zwrotu z nakładów w czasie.

Audyty energergetyczne są dokumentami wykorzystywanymi przy postępowaniach o kredyty i dofinansowania.

Sporządzenie audytu energetycznego może być konieczne, gdy Inwestor chce zaciągnąć kredyt na termomodernizację lub skorzystać z metod dofinansowania. Audyty energetyczne służą do pozyskiwania środków z Regionalnych Programów Operacyjnych, dotacji unijnych oraz innych programów celowych.

Świadectwo charakterystyki energetycznej budynku jest dokumentem, który określa zapotrzebowanie na energię niezbędną do zaspokojenia potrzeb związanych z użytkowaniem budynku lub  jego części (zużycie energii na potrzeby ogrzewania, uzyskania ciepłej wody, klimatyzacji, wentylacji, oświetlenia pomieszczeń itp.).

Świadectwo charakterystyki energetycznej budynku określa klasę energetyczną w siedmiostopniowej skali A, B, C, D, E, F, G.

Sporządzenie świadectwa energetycznego wymagane jest prawem przy transakcjach handlowych – sprzedaży lub
wynajmu obiektu.

Projektowana charakterystyka energetyczna wymagana jest do uzyskania pozwolenia na budowę lub rozbudowę obiektów. Charakterystykę energetyczną budynku wykonuje się dla budynków nowo projektowych lub przebudowywanych.

 W ramach pakietu MEDIUM sporządzamy projektowaną charakterystykę, zakładającą optymalny wariant modernizacji przyjęty w audycie  energetycznym.

Projektowane świadectwo energetyczne będące rezultatem projektowanej charakterystyki pokazuje, jak po dokonaniu modernizacji zmieni się zapotrzebowanie na energię przedmiotowego budynku i jak poprawi się klasa energetyczna budynku.

Kwestie ekologii i zrównoważonego budownictwa są dziś kluczowe dla dalszego poprawnego rozwoju naszej cywilizacji.

Stworzyliśmy Podręcznik Dobrych Praktyk pokazujący jak oszczędzać energię, zmniejszać straty ciepła i ograniczyć ślad węglowy.

Podręcznik otrzymasz wraz z pakietem MEDIUM. Pozwoli on przeszkolić użytkowników Twojego obiektu w zakresie świadomego i odpowiedzialnego korzystania z zasobów i oszczędzania energii.

PAKIETY premium

Pakiet Premium


Wybierając pakiet Premium otrzymujesz wszystkie produkty zawarte w pakiecie basic oraz medium. 

Zajmujemy się doradztwem przy wyborze najkorzystniejszego programu pozyskania środków na energomoderniizacje obiektów, w tym na wyposażenie ich w Odnawialne Źródła Energii.

Wspieramy w procesie uzyskiwania dotacji – również Unijnych – oraz innych metod uzyskiwania finansowania.

Pomagamy uzyskać wszelkie niezbędne dokumenty oraz skutecznie przejść przez cały proces.

W ramach naszej kompleksowej usługi oferujemy wykonanie projektu estetyzacji budynku. Energomodernizacja, często wiąże się z naprawami elewacji, dociepleniem budynku, wymianą okien lub montażem paneli fotowoltaicznych. Taka ingerencja zmienia wygląd budynku.

Nasi architekci zadbają aby obiekt po energomodernizacji, uzyskał atrakcyjny wygląd i podniósł swoją wartość w kontekście estetycznym. W imieniu Inwestora, w zależności od specyfiki I zakresu przyjętych prac dokonamy odpowiednich zgłoszeń lub uzyskamy pozwolenie na budowę.

PAKIETY max

Pakiet Max

Nasz najbardziej całościowy i kompletny pakiet. Otrzymujesz w nim wszystkie korzyści z pakietu medium lub Premium – w zależności od Twoich indywidualnych potrzeb, a dodatkowo pomożemy Ci w uzyskaniu pozwolenia na budowę oraz w wyborze Podwykonawców. 

W procesie inwestycyjnym, zgodnie z Ustawa Prawo Budowlane, bardzo często powstaje konieczność wykonania przez uprawnione osoby, niezbędnej, do wykonania robót, dokumentacji.

Projekty wymagają uzgodnień w oparciu o przepisy szczegółowe i uzyskania pozwoleń na budowę lub zgłoszenia planowanych do wykonania robót.

Nasza firma wywodzi się z biura projektowego z ogromnym doświadczeniem. Dlatego doradzimy najłatwiejsza ścieżkę legislacyjna i przeprowadzimy cały proces uzyskania uzgodnień i pozwoleń, aby inwestycja była bezpieczna i nie została uznana za samowole budowlaną.

Wybór wykonawcy i dostawcy urządzeń to bardzo trudny proces.

Aby dobrze wybrać należy wziąć pod uwagę szereg parametrów jednocześnie i porównując je.

Nasza firma nie promuje żadnych rozwiązań i nie jest powiązana z żadnym dostawca urządzeń, ani technologii dlatego nasze wybory i przeprowadzony w imieniu Inwestora przetarg będzie gwarantował bezstronność wyboru. Jedyne obiektywne argumenty i preferencje Inwestora będą podstawa do naszej rekomendacji przetargowej.

Potrzebujesz indywidualnie dobranego pakietu? Skontaktuj się z nami.

Masz pytania? Chcesz dowiedzieć się więcej - napisz do nas. W Solis jesteśmy  aby rozwiązać Twoje problemy. 

Privacy Preferences
Kiedy odwiedzasz naszą stronę, może ona przechowywać przez Twoją przeglądarkę informacje z określonych usług, zazwyczaj w postaci plików cookies. Należy pamiętać, że zablokowanie niektórych rodzajów plików cookie może mieć wpływ na korzystanie z naszej witryny i oferowanych przez nas usług.