Scroll Top

Solis Certification

Twój partner w procesie wielokryterialnej certyfikacji budynków BREEAM i Zielony Dom​

Czym jest wielokryterialna certyfikacja budynków?

Na świecie funkcjonuje kilka wielokryterialnych systemów oceny budynków. Do najpopularniejszych należą dwa systemy amerykańskie Leed i Well oraz brytyjski system BREEAM.
W 2021 Polski Związek Budownictwa Ekologicznego stworzył polski odpowiednik wielokryterialnej certyfikacji obiektów mieszkaniowych – Zielony Dom.

Budynki, które spełniają wymogi certyfikatów charakteryzują się dobrą jakością wykonania oraz wysokiej klasy materiałami wykończeniowymi. Są energooszczędne, a co z tym związane generują niższe koszty użytkowania – co, szczególnie w obecnych czasach, jest niezwykle istotną kwestią.
Warto wspomnieć, że budynki, które spełniają wymogi certyfikatów są przyjazne dla środowiska naturalnego na każdym etapie ich życiowego cyklu – od budowy po rozbiórkę. Są zaprojektowane i wykonane zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, a swoim użytkownikom zapewniają komfortowe warunki życia i pracy.
Tworzenie inwestycji zgodnej ze standardami wielokryterialnych certyfikacji to również ochrona lokalnej przyrody oraz wspieranie proekologicznych wyborów mieszkańców i użytkowników obiektów. Poświadczenie jakości nieruchomości  certyfikatem jest warunkiem koniecznym jeśli myślimy o naszym obiekcie pod kątem sprzedaży do zagranicznego funduszu inwestycyjnego.

Warto również rozważyć certyfikację już istniejącego budynku w systemie BREEAM In Use, który wskazuje obszary, które można zmodyfikować i tym samym wprowadzić oszczędności dla właściciela. Poprawa efektywności zarządzania nieruchomością będąca częścią składową certyfikatu wpłynie na wskaźniki efektywności biznesu  – między innymi ESG.

               

W Solis Invest posiadamy zarówno asesorów systemu BREEAM New Construction, BREEAM In Use jak i audytorów systemu Zielony Dom oraz rozpoczęliśmy współpracę z doświadczonym audytorem certyfikatu LEED. Zasady zrównoważonego budownictwa to nasza codzienność. Chcesz certyfikować obiekt? Poproś nas o ofertę. 

Zapraszamy do współpracy.

Privacy Preferences
Kiedy odwiedzasz naszą stronę, może ona przechowywać przez Twoją przeglądarkę informacje z określonych usług, zazwyczaj w postaci plików cookies. Należy pamiętać, że zablokowanie niektórych rodzajów plików cookie może mieć wpływ na korzystanie z naszej witryny i oferowanych przez nas usług.